Irány Pécs, az Országos döntő!

A Diákolimpia egy olyan versenyrendszer, amelyet a Magyar Diáksport Szövetség hozott létre 1987-ben azzal a céllal, hogy népszerűsítse a mozgást, vagyis magát a sporttevékenységet, a különféle sportágakat, a diákok egészséges életmódjának fontosságát, és az iskolai sport-tehetséggondozást. Magyar köznevelési intézmények tanulói vehetnek részt, ami éves szinten 1,2 millió diákot jelent a 6 és 20 éves korosztály között. Az esemény alá több mint 50 sportág tartozik. Egyik a kézilabda. A sportversenyek felmenő rendszerben folynak, a továbbjutási sorrend szinteken keresztül érhető el. Intézményünk diákjai ma részt vettek a Kisiskolás Vármegyei Bajnokságon, ahol aranyérmesek lettek. Köszönjük minden kollégának, akinek akár testnevelés órai, akár délutáni edzés keretein belül benne van a keze a lányok sikerében; Kern Lajos, Ujhelyiné Major Andrea, Prédl Enikő, Luter Kristóf.

Irány Pécs! Hajrá, hajrá, hajrá!