











Intézményünk ÖKO-iskolaként idén is aktívan részt vett a Fenntarthatósági Témahét programsorozatában. A napok során valamennyi tantárgyba beépítettük a környezettudatosságot: természetvédelemmel kapcsolatos szövegeket dolgoztunk fel, környezetvédelmi témájú adatokat jelenítettünk meg grafikonokon, természethez kapcsolódó dalokat tanultunk, újrahasznosított eszközökkel és szemléletformáló játékokkal dolgoztunk, természetes alapanyagokat használtunk, óravázlatok készültek a fenntarthatóság jegyében. Számos bemutató videóval és érzékenyítő foglalkozással is gazdagítottuk a tanulók ismereteit.
Fontos programunk volt az országos „TeSzedd!” akcióhoz való csatlakozás. A tanulók a település különböző részeit járva gyűjtötték össze a természetbe került hulladékokat – bár a környék rendezett, tiszta, mégis útközben medencére, üvegekre, gumicsizmára is leltek. A gyűjtés során a pedagógusok a gyerekekkel a hulladékok bomlási idejéről, a természet védelméről és a szemétszedés mikéntjéről is beszélgettek.
Intézményi földrajzversenyünk is ezen a héten zajlott. Kern Lajos kollégánk az alábbiakat közölte az eredményhirdetésen:
7.a – I. Dévényi Enikő, II. Havasi Bálint, III. Havasi Balázs
7.b – I. Horváth Zsombor, II. Gorza Vivien, III. Darabos Dorina
8. – I. (+ összetett I.) Réman Péter, II. Benkő Liza, III. Bertók Perta
Április 11-ével összekötve Szabóné Papp Angéla tanárnő szervezésében versmondó versenyt is tartottunk, ahol a természet és a fenntarthatóság témája került fókuszba. A Parraginé Kupcsó Karolina és Cseszkóné Kiss Edit közreműködésével megvalósult verseny díjazottjai Takács Boglárka (I. helyezett), Aczél Aliz (II. helyezett), Cséve Lilien (III. helyezett), Kinder Ádám (különdíj) lettek.
Megújult ÖKOfalunk is sok érdeklődőt vonzott. Nagy sikert aratott a táskamentes nap, ahol a gyerekek a legkreatívabb módokon hozták el tanszereiket – a sorból nem hiányzott a babakocsi, bogrács, szemetesvödör, karos kosár, kartondoboz, sőt egy mosógép dobja sem.
A hetet Cseszkóné Kiss Edit munkaközösség-vezető fogta össze az ÖKO munkaközösséggel karöltve, annak éves munkaterve alapján, sokszínű programokkal, melyekben Némethné Pintér Mónika, Bertókné Kovács Veronika kollégák intézményi vállalásai és a pedagógusok, diákok, szülők jó hangulatú együttműködése is megvalósult.
Hálásan köszönjük mindenkinek a közreműködését, ötletelését – közös ügyünk a szemléletformálás, hiszen a Föld most a mi kezünkben van, de a jövő generációiért felelősek vagyunk!