„25 év, 25 év, köszönet, mindenkinek mindenért…”

Hatalmas örömmel számolhatunk be róla, hogy az Egervári László Általános Iskoláért Alapítvány nagysikerű 25. jubileumi bált tudhat magáénak. Az „Elődök az utódokért” elnevezésű, évről évre február második szombatján megrendezésre kerülő, nagyszabású eseményt Zsuppánné Béres Erika kolléganőnk tartja kézben immár 11 éve, amiért ezúton is hálánkat szeretnénk kifejezni neki. Ő pedig ugyanezt tette nyitóbeszédében elődei irányába. Az ünnepség egy nagyon széleskörű összefogás eredményeként valósulhatott meg, melyhez hozzátettek Egervár önkormányzatának dolgozói, iskolánk valamennyi munkatársa, kistérségünk kulturális csoportjai, előadói, hozzájárulásokkal és tombolafelajánlásokkal, előkészületi és takarítási munkálatokkal, valamint az este folyamán a lebonyolításban pedig a szülők és segítőkész támogatók is. A pakolási munkálatok már napokkal a bál előtt megkezdődtek és bizony még azt követően, napokig eltartottak. Szombat estére a tornaterem szülinapi díszben állt, színes lufikkal, születésnapi tortákkal és az elmúlt negyed évszázadból kiragadott pillanatokkal díszítve. A szokásos módon, elegánsan terítve, névtáblákkal jelezve vártuk asztaltársaságainknak. Az estét Ujhelyiné Major Andrea igazgatónő és Zsuppánné Béres Erika kuratóriumi elnök asszony nyitóbeszédei indították, mely során egy videómontázst is megtekinthettek kedves vendégeink, az elmúlt évek összefoglalásaként. A pezsgőspoharak csendülése után a Lakhegyi Daloskör lépett a nagyérdemű elé, a gősfai Rozmaring Táncegyüttes tánca élénkítette fel a hangulatot, melyet Balázs Henriett tetézett csárdás egyvelegével. Az Egervári Helytörténeti és Községszépítő Egyesület Republic egyvelegére már állva tapsolt a közönség. Ők idén a Szülői Munkaközösség tagjaival egészültek ki. Az énekes műfajokat táncok tarkították, így fellépett a Vasboldogasszonyi Tánccsoport is. Az előadások és a vendégek tánca között Gyerkó Gábor és a Luif házaspár ABBA átiratai teremtették meg a hidat, melyben a Happy New Year és a Dancing Queen, alkalomra írt, magyar nyelvű változatai csendültek fel. Valamennyi műsorban való közreműködésért, és a komoly háttértechnikáért szeretnénk köszönetet mondani Németh Ádámnak és Vincze Zoltánnak, akik a bál előtt, alatt és után is szenteltek nekünk szabadidejükből. Vendégeink a Győrvár Food Kft. által feltálalt étkeket fogyaszthatták el, szintén kollégáink által, hangulatosan díszített étkezőnkben. A rengeteg pénz-, tárgybeli felajánlást, a tombolák, büfé bevételét (melynek üzemeltetését köszönjük Gángóné Hajninak) intézményünk mind a gyerekek körülményeinek jobbá tételére, táboroztatására, kirándultatására forgatja vissza. Örülünk, hogy ezt a hajnalig tartó bált veletek, Önökkel együtt élhettük meg. Továbbra is azon leszünk, hogy a múltat, a hagyományainkat átadjuk a jövőnek. Jelenleg utódok és elődök is vagyunk, ami egy állandó, felelősségteljes körforgás részesévé tesz minket. A fantasztikus hangulatról Horváth-Németh Eliza; CsodArc Photo készített fényképes, és videódokumentációt, valamint az Egervári Televízió, melyekről képeket és összefoglalást a bejegyzésben találhatnak. Köszönjük a rengeteg segítséget diákjaink nevében is. Hiszen „itt minden fillér hasznosul egy jó ügyért, a gyerekekért…”